Velkolepý interiér si zaslouží velkolepý design! nebo Když kombinování stylů dopadne na výbornou

0
295
Design scandinavian home interior of living room.Beige wall. Modern home staging. Template. Japandi.

Co se týče stylu, v tomto bytě najdeme leccos – etno, boho, starožitnosti i moderní „vychytávky“. Jak to, že to spolu vypadá tak podmanivě?

Rozloha: 100 m2, 3-pokojový byt

Velice ráda propojuji starší a nové kousky, interiér tak získá náboj a zaujme nejen na první pohled.
– Odette Kmet Fedorová, designérka, odettestudio.com

Když se rodina stěhovala do zahraničí a neměli už kapacitu, jak se nadále postarat o dům a zahrádku, rozhodli se zjednodušit si život. Dům prodali a koupili byt v centru města. Původně ho plánovali pouze pronajímat a trávit v něm jen těch pár dní, kdy přicházeli na východ na prázdniny.

Ale když majitelka uviděla, jaké čáry s ním designérka Odette Kmeť Fedorová porobila, původní plán smetla ze stolu a byt si rodina nechala výhradně k vlastnímu používání. Designérčina práce se jí totiž zamlouvala natolik, že by jí bylo líto, kdyby se při pronajímání zničil.

interiér obývacího pokoje, kde se kombinují moderní prvky s boho a etno stylem, u stěny stojí velká dřevěná knihovna, uprostřed místnosti je šedá sedačka, dřevěný stolek, dřevěná židle s vídeňským výpletem a etno stolek z tmavého dřeva, u další stěny stojí mramorový krb se zlatým žilováním a etno komoda
Knížky v knihovně mohou i ležet, inspirujte se. Zdroj: Miro Pochyba

Když Odette poprvé vstoupila do bytu, hned si ji získal. Byla nadšena atmosférou sálající z tohoto krásného staroměstského bytu s vysokánskými stropy a velkými okny. Na části podlahy byly ještě původní parkety a právě ty do historických bytů patří.

Je však třeba přiznat, že základ bytu byl již nastaven. Kuchyně, podlahy, koupelny byly předem nadesignovány a jelikož tato rekonstrukce proběhla teprve nedávno, byla by škoda, aby se to celé bouralo a řešilo nově.

Odette prostor pouze prosvětlila, zútulnila, dozařizovala a dodekorovala obývací pokoj, chodbu, jídelnu, dětský pokoj – prostě dodala atmosféru. Všechno, co se dá odnést, navrhla Odette, a co stojí – linka, skříně, koupelny –, zůstalo původní.

Vrstvení designu
Majitelé mají velký vztah ke starožitnostem, a proto některé původní kousky z jejich původního bydlení Odette zakomponovala i do tohoto prostoru.

Přitom však cítila, že historické kousky je třeba trochu odlehčit, no a jelikož její majitelé dali volnou ruku, velmi pěkně si vyhrála s kombinováním různých prvků, materiálů a vzorů v interiéru.

předsíň v bytě se vzorovanou podlahou v hnědých odstínech, u jedné stěny je velká jednoduchá skříň, na druhé stěně je tapeta se vzorem květin a jednoduché dřevěné věšáky na oblečení, pod nimi je černá lavička na boty
Nejjednodušeji vyřešíte věšák tak, pokud na zeď nalepíte tapetu, navrtáte pár háčků
a přiložíte lavici. Tapetu můžete přikrýt fólií proti oděru, ale pokud je kvalitní, ani to nebude potřeba. Zdroj: Miro Pochyba

Na dvou místech použila tapetu na stěně, přitom na chodbě slouží tapeta jako podklad pro odkládání kabátů. Proto ji najdeme přelepenou fólií proti oděru z laminátu, aby se zachovala v dobrém stavu ještě pár dalších let.

Stylish composition of living room with colorful velur pillows and elegant personal accessories. Interior design. Minimalistic concept. Template.

Zrekonstruovaný vzdušný dům na Mallorce láká vysokými stropy a jedinečnou atmosférou (video)Zrekonstruovaný vzdušný dům na Mallorce láká vysokými stropy a jedinečnou atmosférou (video)
Starý byt proměnili ve stylovou nemovitost s eklektickým designemStarý byt proměnili ve stylovou nemovitost s eklektickým designem
„Tmavě šedou kuchyni se mi žádalo prosvětlit, proto jsme zástěnu vyměnili za jasnější. Tato nová má svoji unikátní strukturu pláství, je v jemných odstínech béžové a dodala kuchyni jemnější rozměr,“ dodává Odette.

Na otázku, jak věci spolu kombinovala, odpověděla: „Bylo to čistě pocitové, byt je krásný, velkolepý, chtěla jsem zde tento pocit ponechat, ale přitom mu dodat svěží jiskru.

o