Velkolepý interiér si zaslouží velkolepý design! nebo Když kombinování stylů dopadne na výbornou

0
204
Large red brick wall shot from a distance.

Co se týče stylu, v tomto bytě najdeme leccos – etno, boho, starožitnosti i moderní „vychytávky“. Jak to, že to spolu vypadá tak podmanivě?

Rozloha: 100 m2, 3-pokojový byt

Velice ráda propojuji starší a nové kousky, interiér tak získá náboj a zaujme nejen na první pohled.
– Odette Kmet Fedorová, designérka, odettestudio.com

Když se rodina stěhovala do zahraničí a neměli už kapacitu, jak se nadále postarat o dům a zahrádku, rozhodli se zjednodušit si život. Dům prodali a koupili byt v centru města. Původně ho plánovali pouze pronajímat a trávit v něm jen těch pár dní, kdy přicházeli na východ na prázdniny.

Ale když majitelka uviděla, jaké čáry s ním designérka Odette Kmeť Fedorová porobila, původní plán smetla ze stolu a byt si rodina nechala výhradně k vlastnímu používání. Designérčina práce se jí totiž zamlouvala natolik, že by jí bylo líto, kdyby se při pronajímání zničil.

interiér obývacího pokoje, kde se kombinují moderní prvky s boho a etno stylem, u stěny stojí velká dřevěná knihovna, uprostřed místnosti je šedá sedačka, dřevěný stolek, dřevěná židle s vídeňským výpletem a etno stolek z tmavého dřeva, u další stěny stojí mramorový krb se zlatým žilováním a etno komoda
Knížky v knihovně mohou i ležet, inspirujte se. Zdroj: Miro Pochyba

Když Odette poprvé vstoupila do bytu, hned si ji získal. Byla nadšena atmosférou sálající z tohoto krásného staroměstského bytu s vysokánskými stropy a velkými okny. Na části podlahy byly ještě původní parkety a právě ty do historických bytů patří.

Je však třeba přiznat, že základ bytu byl již nastaven. Kuchyně, podlahy, koupelny byly předem nadesignovány a jelikož tato rekonstrukce proběhla teprve nedávno, byla by škoda, aby se to celé bouralo a řešilo nově.

Odette prostor pouze prosvětlila, zútulnila, dozařizovala a dodekorovala obývací pokoj, chodbu, jídelnu, dětský pokoj – prostě dodala atmosféru. Všechno, co se dá odnést, navrhla Odette, a co stojí – linka, skříně, koupelny –, zůstalo původní.

Vrstvení designu
Majitelé mají velký vztah ke starožitnostem, a proto některé původní kousky z jejich původního bydlení Odette zakomponovala i do tohoto prostoru.

Přitom však cítila, že historické kousky je třeba trochu odlehčit, no a jelikož její majitelé dali volnou ruku, velmi pěkně si vyhrála s kombinováním různých prvků, materiálů a vzorů v interiéru.

předsíň v bytě se vzorovanou podlahou v hnědých odstínech, u jedné stěny je velká jednoduchá skříň, na druhé stěně je tapeta se vzorem květin a jednoduché dřevěné věšáky na oblečení, pod nimi je černá lavička na boty
Nejjednodušeji vyřešíte věšák tak, pokud na zeď nalepíte tapetu, navrtáte pár háčků
a přiložíte lavici. Tapetu můžete přikrýt fólií proti oděru, ale pokud je kvalitní, ani to nebude potřeba. Zdroj: Miro Pochyba

Na dvou místech použila tapetu na stěně, přitom na chodbě slouží tapeta jako podklad pro odkládání kabátů. Proto ji najdeme přelepenou fólií proti oděru z laminátu, aby se zachovala v dobrém stavu ještě pár dalších let.

Old brick wall, old texture of red stone blocks closeup

Zrekonstruovaný vzdušný dům na Mallorce láká vysokými stropy a jedinečnou atmosférou (video)Zrekonstruovaný vzdušný dům na Mallorce láká vysokými stropy a jedinečnou atmosférou (video)
Starý byt proměnili ve stylovou nemovitost s eklektickým designemStarý byt proměnili ve stylovou nemovitost s eklektickým designem
„Tmavě šedou kuchyni se mi žádalo prosvětlit, proto jsme zástěnu vyměnili za jasnější. Tato nová má svoji unikátní strukturu pláství, je v jemných odstínech béžové a dodala kuchyni jemnější rozměr,“ dodává Odette.

Na otázku, jak věci spolu kombinovala, odpověděla: „Bylo to čistě pocitové, byt je krásný, velkolepý, chtěla jsem zde tento pocit ponechat, ale přitom mu dodat svěží jiskru.

o