Obyčejný plat a práce z domova už nestačí

0
245
Back view of male employee speaking on video call with diverse colleagues on online briefing with laptop at home.

Nejen výše mzdy rozhoduje o tom, zda si zaměstnanec vybere pracovní místo ve společnosti. \“Tyto časy jsou už dávno pryč,\“ tvrdí Mojmíra Némethová z portálu platy.sk, který spadá pod pracovní portál Profesia.sk. Pandemie COVID-19 ovlivnila vše, co jí přišlo do cesty, a to například i pracovny benefity, které zaměstnavatelé nabízejí svým zaměstnancům. Benefity jsou součástí pracovního balíčku a často rozhodují o výběru budoucí práce. Co je dnes považováno za pracovní standard a co je benefit?

Benefity jako home office, doplatek na stravu a teambuildingy se již dnes považují za samozřejmost. Pandemie však přinesla i mnohé jiné benefity. Slovenské firmy si vzali ze zahraničí návody na poskytnutí nových výhod pro zaměstnance. Do pracovního balíčku začala přidávat i péče o duševní zdraví, flexibilitu místa a času na práci a také různé finanční příspěvky, konstatuje Némethová.

Podle ní současná generace potřebuje cítit, že firma stejně jako o zákazníka pečuje io svého zaměstnance. \“Kultura, kterou vidět ve formě benefitů a v péči o vyvážený poměr mezi pracovním a soukromým životem, je důležitým ukazatelem, který lidé zohledňují při výběru zaměstnání,\“ tvrdí Némethová.

Portrait of modern woman at home teleconferencing with colleagues while cuddling her cat

Balíček benefitů, ať už v otázce rodiny, duševního zdraví nebo sportu, ukazuje, kdo je budoucí zaměstnavatel a kde jsou jeho hodnoty. S nimi se pak i zaměstnanec snáze ztotožní a zapadne do firemní kultury. „Kromě toho zaměstnavatelé zjišťují, že pokud chtějí mít spokojené a také výkonné zaměstnance, je podpora jejich balancování mezi prací a rodinou nezbytná. Aktivní vedení zaměstnanců k relaxačním činnostem, podpora jejich zdravotních plánů a také důraz na rodinný čas se vrací zpět do firmy v podobě lepších výkonů, loajality a dobré nálady,“ poznamenala Némethová.