Ceny ropy už další týden klesají. Důvodem je zvýšení ropných rezerv v USA

0
297
steel long pipe system in crude oil factory during sunset

Ceny ropy se uprostřed týdne oslabily po třídenním výrazném nárůstu. Hlavním důvodem je zvýšení ropných rezerv v USA. Dalším faktorem jsou vyhlídky dolaru.

Barel (159 litrů) americké ropy WTI se srpnovým kontraktem se ve středu brzy ráno prodával po 103,88 USD (101,40 eura). To bylo o 34 centů nebo o 0,33 % méně ve srovnání s předchozím koncem obchodování na newyorské komoditní burze. Srpnový kontrakt na WTI si v úterý (19. 7.) připsal 1,62 USD nebo 1,06 % a uzavřel na 104,22 USD za barel.

Zářijový kontrakt, který je aktuálně nejaktivněji obchodovaným kontraktem na WTI, se během uplynulých tří obchodních dní posílil o více než 8 procent. Jeho cena ve středu v brzkém asijském obchodování také klesla.

Zářijový kontrakt na severomořskou ropnou směs Brent se ve středu v 7:35 SELČ prodával se ztrátou 97 centů nebo 0,90 procenta po 106,38 USD za barel.

Explicit Illustration depicting the historic fall in the price of oil with an oil well in silhouette in the background

Ceny černého zlata v uplynulých dnech podpořilo oslabení dolaru, výpadek ropovodu, přes který se přepravuje kanadská ropa do USA, a signály nedostatečné nabídky na fyzickém trhu.

Podle odhadu American Petroleum Institute (API) se ropné rezervy v USA v uplynulém týdnu zvýšily téměř o 2 miliony barelů. Oficiální údaje zveřejní americké ministerstvo energetiky ve středu odpoledne.